MENU
Aktuality Dětský kemp v Podbořánkách

Dětský kemp v Podbořánkách

Soustředění bylo určené především pro mladší děti, a mělo pro ně být zpestřením jarní přípravy na sezonu. Pro mnohé děti to byl první golfový výjezd a tak jsme zvolili kratší čtyřdenní formát kempu. Jako destinaci jsme zvolili středočeský resort Podbořánky, které leží pohodlných 40 minut jízdy autem z Plzně. Hřiště v Podbořánkách dalo vrcholovému golfu hráče jako Martin Příhoda nebo Karolína Vlčková. Podbořánky jsou příjemná devítka s perfektním tréninkovým zázemím a opravdu domácím prostředím. Hřiště navíc bylo již časně z jara ve skvělé kondici. V kombinaci se zvoleným ubytováním v rodinném penzionu U Příhodů, kde se fantasticky vaří a na hřiště je to 3 minuty, byla pohoda zajištěna na celý kemp.

Na děti čekal nabitý program a od rána se nezastavily. Na programu byl zejména trénink krátké hry a hra na hřišti. V průběhu kempu si děti vyzkoušely formy hry jako eclectic, texas scramble nebo foursome. Samozřejmě došlo i na řadu soutěží na cvičných greenech ať už jednotlivců nebo družstev. Nechyběly tradiční výzvy o nějaké drobné, které dětem vždy vypisuje Honza Mergl. Celý průběh kempu lze hodnotit jen pozitivně, děti vytvořily fantastickou partu a reprezentovali klub nejen hrou, ale i výtečným chováním. Sportovně se nezahálelo ani po golfu. Na penzionu čekalo fotbalové hřiště, a tak se každý den konaly fotbalové turnaje družstev, utkání v ping pongu či kulečníkové partie.

Celý kemp hodnotili všichni účastníci s nadšením a již se těšíme na podzimní opakování. Je potěšitelné, že na úspěšnou generaci odchovanců akademie, jako jsou Kryštof Strýček či Petr Hrubý postupně navazují další z řad mladších. Děti měly skvělou partu a vzájemně se motivovaly jak k tréninku, tak i výborným výkonům na hřišti. Kemp v Podbořánkách byl vynikajícím základem pro upevnění další hráčské generace naší akademie. Zbývá již jen doufat, že nadšení pro golf dětem vydrží a skvělá parta také. Kemp byl veden trenéry Janem Merglem, Martinem Vanclem a Janem Šedivcem. Trenérům patří velký díky za přípravu a realizaci kempu.

Na našem facebooku Akademie naleznete mnoho dalších fotografií :)

      

Greensgate

© Greensgate 2019, Design by Beneš & Michl