MENU
Aktuality Extraliga družstev mužů a žen

Extraliga družstev mužů a žen

Finále Extraligy družstev mužů a žen se konalo uplynulý víkend v novém resortu Kácov nedaleko Prahy. Hřiště v Kácově je velmi technicky a fyzicky náročné. Na hráče v kombinaci s vedry čekala opravdová zkouška ohněm. 

Naše družstva odjela do Kácova v nejsilnějším možném složení, byť mužský team nakonec neposílil Filip Ráža. Obě družstva měla před sebou náročný úkol. Ženy potřebovaly stáhnout jednu ránu na své soupeřky, aby se vyhnuly nepříjemným bojům o udržení. Družstvo mužů hájilo nadějnou čtvrtou příčku.

Závěrečné kvalifikační kolo na rány se odehrálo v pátek. Družstvo žen podržela výtečným výkonem dvojice Tina Davídková - 77 ran a především Tereza Koželuhová, která zahrála v paru - 72 ran. Naše dívky skončily po kvalifikaci na 7. místě a o postup do finále se utkaly s obhájcem titulu z Mariánských Lázní. Foursome Aneta Málková a Tina Davídková vybojoval bod, Terka Keltyčková bohužel v singlu proti zkušenější soupeřce neuspěla. Terka Koželuhová bojovala až do konce proti Silvii Dittertové, ale bohužel nakonec také prohrála. Na naše ženy tedy zbyl pouze boj o umístění, ve kterém nejprve padly s Golf Clubem Austerlitz a na závěr si spravily chuť proti Park golf clubu Ostrava a extraligu tedy zakončily na 7. místě.

Družstvo mužů odstartovalo páteční kolo velice dobře a postupně naši hráči přinesli do klubovny druhý nejlepší součet na rány.

Kryštof Strýček - 72,

David Rozlivek - 72,

Petr Hrubý - 78,

Luky Janda - 78,

Robert Houdek - 78,

David Soukup - 83.

V kvalifikaci extraligy jsme tedy skončili na 3. místě. V Play-off nás jako první čekal soupeř z Karlových Varů. Oslabené družstvo Karlových Varů dlouho vzdorovalo našemu náporu, ale závěrečné jamky přinesly naše vítězství a bylo jasné, že Vary titul neobhájí. Vítězné body přinesli - Strýček, Hrubý, foursome Janda / Rozlivek a půl bod Robert Houdek. O postup do finále jsme se utkali s Beskydským Golfovým Klubem. Družstvo z Beskyd je o mnoho zkušenější, než naši hráči. Zkušenost se projevila zejména v dopoledních foursomech, ze kterých jsme vydolovali pouze půl bod. V odpoledních singlech jsme potřebovali přinést 4,5 bodu k plnému postupu. Naši hráči od počátku bojovali a po první devítce jsme v 5 singlech vedli. Bohužel nám nepřálo štěstí ve střední pasáži hřiště a díky sérii drobných chyb jsme podlehli o pouhý jeden bod. V neděli nás čekalo utkání o třetí místo proti Kunětické Hoře. Všichni hráči byli již vyčerpaní, absence energie byla bohužel znát opět ve foursomech a do odpoledne jsme šli opět se ztrátou, byť jediného bodu. Do odpoledních singlů naši chlapci dali vše. Soupeře naprosto zdrtili a můžeme tedy slavit konečné 3. místo v extralize družstev mužů.

Náš golf club může být hrdý na výsledky v letošním ročníku extraligy. Ženy končí na 7. místě a muži na 3. místě. Na nováčky je to velmi dobrý výkon, a pokud vezmu v potaz věkový průměr našich družstev, tak je to i velký příslib do budoucna. Poděkování patří všem, kteří reprezentovali v Kácově, jmenovitě : Petrovi Hrubému, Lukáši Jandovi, Kryštofu Strýčkovi, Davidu Rozlivkovi, Robertu Houdkovi, Davidu Soukupovi, Anetě Málkové, Nele Martinákové, Terce Koželuhové, Tině Davídkové a Terce Keltyčkové. Trenérem obou týmů byl Jan Mergl a vedoucím Petr Strýček. Letošní rok je dalším přelomovým bodem v historii naší akademie, kdy v extralize pravidelně naskakují hráči a hráčky, které jsme vychovali od nejmenších. Budiž i toto nejlepší reklamou naší práce a motivací pro všechny zájemce o golf.

Děkujeme za reprezentaci.

Greensgate

© Greensgate 2020, Design by Beneš & Michl