MENU
Trenéři GGA Jan Mergl

Jan Mergl

Jan Mergl

Začal golf hrát v roce 1992 v Mariánských Lázních. Od roku 2002 byl členem juniorských výběrů České golfové federace a pravidelným účastníkem všech vrcholných amatérských soutěží v ČR i v zahraničí. K největším úspěchům patří šest medailových umístění v extralize družstev mužů, vítězství v celkovém pořadí CGAT 2008, titul vicemistra ČR juniorů z roku 2008, 6x se zúčastnil prestižního utkání Východ – Západ ČR, jednou jako kapitán Západu. V letech 2008 – 2009 byl členem amatérského reprezentačního výběru České golfové federace. Nejnižším dosaženým HCP bylo + 1,5.

V roce 2010 vstoupil do PGAC, ve které působí jako Teaching Professional. V roce 2012 a 2013 se věnoval výhradně trénování a dokončení studia. V roce 2013 byl vyhodnocen jako Nejúspěšnější student roku PGAC. Od roku 2012 do roku 2015 byl komentátorem televizní stanice Golf Channel. Jan Mergl je v současné době vedený jako PGA Professional licence A+. Jan Mergl se věnuje výuce hráčů všech věkových skupin a výkonnostích kategorií. Od ledna 2014 působí Jan Mergl ve vedení České Profesionální Asociace, v letech 2014 - 2017 působil jako člen výboru a od roku 2018 se stal vicepresidentem. Koncem roku 2015 byl Jan Mergl nominován do Metodické a vzdělávací komise PGAC, která má za úkol řídit a rozvíjet vzdělávací proces PGAC. Od roku 2016 se stává lektorem ve vzdělávacím procesu PGAC. Jan Mergl od počátku své profesionální pravidelně navštěvuje semináře v zahraničí, získává tak certifikáty ze Španělské, nebo Švýcarské PGA. Jeho uvažování o výuce golfového švihu výrazně ovlivnil Keith Williams a Chuck Cook.  Pro tréninkový systém ČGF začal Jan Mergl pracovat v roce 2015 a je doposud trenérem regionálního výběru regionu Západ A.

Na klubové úrovni působí v Greensgate Golf & Leisure Resort Dýšina od počátku své trenérské kariéry a od roku 2017 je hlavním trenérem Greensgate Golf Academy. Greensgate Golf Academy získala pod vedením Jana Mergla 2x titul mistra ČR v družstvech v soutěžích mládeže, 3. místo v extralize družstev mužů i žen a řadu dalších medailových umístění. Na reprezentační úrovni patří k největším úspěchům postup s družstvem mužů na Mistrovství Evropy z divize II. do divize I., v které družstvo mužů pod Honzovým vedením setrvává doposud. Jan Mergl je členem Komise vrcholového golfu ČGF od roku 2016. Mezi Honzovy žáky patří Tereza Koželuhová, Kateřina Krásová a řada dalších. Jan Mergl v minulosti úspěšně vedl Kryštofa Strýčka, Davida Rozlivka nebo Dana Hlaváčka. Jan Mergl získal se svými svěřenci tituly mistrů ČR v amatérské i profesionální kategorii. Jan Mergl hovoří plynně anglicky a německy.

Cena za lekci : 50 min / 600 Kč

Greensgate

© Greensgate 2020, Design by Beneš & Michl