MENU
Aktuality Lukáš Janda si přivezl přední umístění ze světového finále FALDO SERIES

Lukáš Janda si přivezl přední umístění ze světového finále FALDO SERIES

Jako vítěz golfového kvalifikačního turnaje Faldo Series v srpnu ve slovenské Tatranské Lomnici si člen AIS Lukáš Janda zajistil účast na světovém finále , které vyvrcholilo ve dnech 12-14.11. 3kolovým turnajem v Abu Dhabi na hřišti Al Ain Equestrian Shooting &Golf Club.

Turnaje se zúčastnilo 42 vítězů národních kvalifikací v kategoriích chlapců (do 16,18,21let) a 19 vítězek v dívčích kategoriích.
Co se národnostního zastoupení týče, hráči a hráčky byli reprezentanti z celkem 17 zemí - od Britských ostrovů přes Jihoafrickou republiku až po Austrálii. Při cvičném kole potkal hráče nevšední zážitek, kdy byli z hřiště doslova vyhnáni písečnou bouří a ten den už nebylo možno ve hře pokračovat. Samotný turnaj pak proběhl na dlouhém a těžkém hřišti naprosto bez problémů a účastníci, až na silnější vítr 2.den, měli ideální herní podmínky.

Po zaváhání hned první den na úvodních dvou jamkách (+4 ) se Lukáš srovnal a velmi dobrým a vyrovnaným výkonem tímto výsledkem vůči paru hřiště dokončil celý turnaj, což mu v jeho kategorii chlapců do 16let zajistilo velmi cenné 6. místo a nebýt počátečního zaváhání skončil by s přehledem na medaili, když mu na druhé místo chyběly 3 a na třetí 2 rány.

Tento výsledek je i tak nutno brát jako velký úspěch, neboť se jedná o velmi prestižní sérii a na toto finále sjíždějí opravdu jenom vítězové jednotlivých národních kvalifikací z celého světa.

Je třeba Lukymu popřát  do nové sezóny ,aby pokračoval v tréninkovém úsilí a aby těchto podobných a ještě lepších výsledků bylo co nejvíce.

Kompletní výsledky FALDO Series 2019 na webu Golf.cz .

Greensgate

© Greensgate 2020, Design by Beneš & Michl