MENU
Aktuality Mistrovství ČR družstev do 16 let - Pohár klubů

Mistrovství ČR družstev do 16 let - Pohár klubů

V termínu od 12. do 16. srpna se na krásně připraveném hřišti v Beřovicích konalo Mistrovství ČR do 16 let, legendární Pohár klubů, který jsme vyhráli v roce 2016. I v letošním roce jsme měli vysoké ambice. Minimálně medaile pro nás měla být jasným cílem. Náš team byl sice složen z mladších hráčů i s výhledem do budoucna, přesto vykazoval sílu i výborného teamového ducha.

První den proběhla kvalifikace, která se hrála za větrného a deštivého počasí. Přinesla překvapení v podobě našeho vítězství před Beskydským GK, který byl papírově nejsilnější ze všech účastníků. Naši zahráli : Dan Hlaváček 65 (-7), Viki Trůková 74, Nela Martináková 71, Jakub Janda 72, Lukáš Janda 76 a Miriam Barcalová 85. Výsledný součet tedy zněl 358 ( -2).

V prvním kole jamkové části nás čekalo Golf Club Brno. S brněnským klubem máme v posledních letech katastrofální bilanci. Všichni hráči věřili, že to zlomíme. Bohužel již dopolední foursomy napověděly, že jamková hra boří papírové předpoklady. Oba naše foursomy podlehly soupeřům. První foursome ztratila dvojice Janda Lukáš - Trůková Viki a ve druhém, kde jsme vedli již 3up jsme po hloupých chybách ztratili zápas na poslední jamce. Odpolední singly to byl již marný pokus o zvrácení průběhu zápasu. Naši čerství hráči Beran a Martináková sice vykřesali naději, Dan Hlaváček drtil hvězdu soupeře Jakubčíka, ale bohužel i to bylo málo neboť další dva singly jsme jasně prohráli. Bolí to o to více, že to bylo proti soupeřům z kategorie těch k poražení.

Po prohře je třeba zahnat smutek a se ctí dohrát soutěž, která i přes vyřazení jednotlivých teamů pokračuje zápasy o umístění. Druhým jamkovým soupeřem pro nás byl Golf Club Albatross. Uměle složený team z přespolních hráčů nás dokázal také porazit a to v poměru 3:2. Poslední den jsme odehráli jedinou vítěznou partii a to proti Golf Clubu Mstětice, který jsme zdolali 3:2.

Toto utkání uzavřelo jednu éru. V tomto utkání se s teamem do 16 let rozloučil Lukáš Janda, který byl posledním pamětníkem titulu z roku 2016. Bohužel i jeho letošní turnaj nezastihl v optimální formě. V kostce se dá říci, že právě absence bodů od klíčových hráčů nám letos chyběla k většímu úspěchu. I přesto všichni hráči zaslouží uznání a poděkování za odvedenou práci. Teamový duch i nasazení bylo příkladné a je to jistě základ, na kterém budeme v budoucnu stavět. Věřím, že se všichni poučí v jamkové hře a příští rok vrátíme náš klub, tam kam patří!

Jan Mergl

Head PRO


Greensgate

© Greensgate 2019, Design by Beneš & Michl