MENU
Aktuality Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

Druhý ročník Turnaje základních škol se uskutečnil v úterý 4. června v Grund Resortu Golf & Ski v Mladých Bukách. Soutěže pod sluncem ozářenou Sněžkou se zúčastnilo šest týmů z projektu Se školou na golf. Titul obhájila 25. ZŠ Plzeň.

Turnaj se mohli zúčastnit i dva nováčkové, kteří do projektu vstoupili v lednu letošního roku, ale na měření sil se ještě necítili. A tak se boj odehrával znovu mezi loňskými soupeři.

V krásném prostředí v Podkrkonoší se turnaj odehrával na šesti jamkách tamní první devítky, protože zde jsou k dispozici jak „oranžová“ tak „zelená“ odpaliště, z kterých startovaly děti; nejlepší z nich na šesti jamkách zapisovaly výsledky 25 ran. O celkovém vítězi však rozhodovaly především dovednostní soutěže v puttování, v krátké i dlouhé hře.

Celkem 36 dětí z celé republiky zažilo krásný golfový den, ředitelé soutěžících zařízení zase dostali možnost vyměnit si zkušenosti z organizace výuky golfu na školách, což je zvláště cenné v době, kdy se plánuje reforma financování ve školství.


Konečné výsledky:
1. 25. ZŠ Plzeň, 2. ZŠ Trutnov - v Domcích 488, 3. ZŠ Komenského Slavkov u Brna, 4. ZŠ a MŠ Dělnická Karviná, T5. ZŠ Jungmannova Kuřim a ZŠ Velvary

text: redakce ČGF, Středa 5. června 2019

FOTOGALERIE

Greensgate

© Greensgate 2020, Design by Beneš & Michl